Pytania i odpowiedzi
1. Co to jest MdM?

MdM, czyli inaczej Mieszkanie Dla Młodych, to program rządowy, który ma na celu wsparcie młodych ludzi w zakupie domu czy mieszkania (jak również budowie domu) w postaci dofinansowania do kredytu hipotecznego. Zasady tego programu reguluje ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.
Od 1 września 2015 program MdM objął również mieszkania i domy z rynku wtórnego (wcześniej dofinansowanie można było uzyskać tylko w przypadku zakupu domu czy mieszkania na rynku pierwotnym).

2. Ile wynosi wkład własny w przypadku zaciągnięcia kredytu hipotecznego?

Od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 osoby, które chcą wziąć kredyt hipoteczny, muszą dysponować 10%-owym wkładem własnym. W kolejnych latach wysokość wkładu będzie rosła o 5 punktów procentowych aż do 2017 roku, czyli w 2016 roku wkład własny będzie wynosił 15%, natomiast od 1 stycznia 2017 roku klient będzie musiał wpłacić 20% wkładu.
Im szybciej zdecydujemy się na zakup mieszkania czy domu lub tez budowę domu, tym niższy wkład własny musimy posiadać, aby bank udzielił nam kredytu.

3. Czy podane przeze mnie dane osobowe we wniosku o kredyt w serwisie hipotekadlaciebie.com są bezpieczne?

Tak, dbamy o bezpieczeństwo podanych przez Ciebie danych osobowych. Nasza spółka - AJA MEDIA Sp. z o.o. (właściciel portalu hipotekadlaciebie.com) - posiada wdrożoną politykę bezpieczeństwa.

4. Jak poznać oferty kredytów przygotowane przez Ekspertów naszego serwisu?

Wystarczy, że wypełnisz formularz znajdujący się na stronie (patrz: zakładka w menu 'wniosek') i prześlesz go do nas. My zajmiemy się resztą. Spośród morza ofert wybierzemy te najbardziej korzystne.
Po przesłaniu formularza oczekuj na kontakt telefoniczny od konsultanta, który przedstawi Ci propozycję kredytu i dopasuje warunki do Twoich potrzeb.

Tak, zgadzam się.
Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony. Dzięki nim możemy oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?
Dlaczego nas
opuszczasz?
Dziękujemy za Twój poświęcony czas.
Przykro nam, że nasza oferta nie spełniła Twoich oczekiwań. Mamy nadzieję, że w przyszłości do nas powrócisz.